Trening Online

Serwis informacyjny o sportach wytrzymałościowych

Dobre buty do biegania

Dobre buty do biegania

16 czerwca 2015 Aleksandra 0 Comments

Z całą pewnością to właśnie obuwie jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia biegacza. Często ma ono wpływ zarówno na komfort biegu, jak też i na osiągane wyniki. Nie trzeba dodawać, że profesjonalne buty biegowe znacznie zmniejszają także ryzyko kontuzji, począwszy od odcisków i otarć.

Nowoczesne buty Nike do biegania tworzone są w taki sposób, aby zminimalizować liczbę stosowanych szwów, dodatkowo takie elementy jak chociażby język buta są w pełni zintegrowane z obuwie, ograniczając ryzyko ich niedopasowania czy przesunięcia w czasie użytkowania. Odciski i otarcia w wygodnym bucie biegowym nie powinny się pojawić nawet w przypadku pokonywania dłuższych dystansów.

Jednak but do biegania chronić musi także przez poważnymi kontuzjami. W pierwszej kolejności jest to zapewnienie odpowiedniej stabilizacji stopy. Oczywiście buty do biegania powinny być sznurowane. Można dzięki temu nie tylko uzyskać odpowiednią stabilizację, ale także mamy możliwość jej regulowania. Do tego dochodzi jeszcze tak zwana amortyzacja. Dla wielu biegaczy będzie to nowość, ale pierwsze Nike Air Max 1 wyposażone w poduszkę powietrzną, pojawiły się na rynku już w latach osiemdziesiątych. Sama technologia bardzo się od tamtego czasu rozwinęła. Dzisiaj wiele butów biegowych korzysta właśnie z tej lub podobnej technologii, a kolejne generacje legendarnych Nike Air Max z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

Ponieważ zdecydowana większość biegaczy amatorów biega raczej w terenie miejskim, po twardej nawierzchni, to doskonałym wyborem będą właśnie buty wyposażone w odpowiednią amortyzację, takie jak Nike Air Max 1. Z zewnątrz mogą wydawać się niepozorne czy wręcz minimalistyczne, jednak spokojnie można potraktować je jako bardzo uniwersalne buty biegowe. Do wyboru mamy egzemplarze o różnym poziomie elastyczności czy tak zwanego spadku, czyli różnicy pomiędzy piętą a palcami. Istotny jest także bieżnik, który w przypadku obuwia przeznaczonego do użytkowania głównie w mieście powinien być niemalże płaski i zapewniać dobrą przyczepność do twardej nawierzchni.

Podobne wpisy:

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>