Trening Online

Serwis informacyjny o sportach wytrzymałościowych

Jak rozpocząć przygodę z bieganiem

Jak rozpocząć przygodę z bieganiem?

12 czerwca 2015 Aleksandra 0 Comments

Bieganie, tak sam jak każdy inny sport wymaga odpowiedniego wyposażenia. W pełni profesjonalny strój do biegania dla początkującego biegacza może być przesadą, ale na pewno nie powinniśmy rezygnować z odpowiednich butów biegowych. Przede wszystkim chodzi tutaj o komfort biegania, ale także o minimalizowanie ryzyka wystąpienia kontuzji podczas biegu.

Dobrym wyborem będą specjalistyczne buty, takie jak Nike Air Max 90 wyposażone w system amortyzacji. Jest to rozwiązanie z powodzeniem stosowane już od lat osiemdziesiątych, kiedy to po raz pierwszy na rynku pojawiły się buty do biegania ze specjalną poduszką powietrzną, zapewniającą odpowiedni poziom amortyzacji. Dzisiaj Nike Air Max poza amortyzacją są w stanie zapewniać także dodatkową energię podczas biegania, za sprawą tak zwanego zwrotu energii, przy wykorzystaniu odpowiednich technologii. Niektórzy eksperci odradzają od razu kupno profesjonalnego obuwia, jednak nawet jeśli bieganie nie przypadnie nam z jakiegoś powodu do gustu, to profesjonalne buty Nike Air Max 90 zapewniające odpowiednią amortyzację, stabilizację stopy i gwarantujące jej oddychanie mogą być z powodzeniem wykorzystane także w innych dyscyplinach sportowych.

Sprawdź też: Nike Air Force

Żeby móc w pełni określić jakich dokładnie butów potrzebujemy, konieczne jest sprecyzowanie miejsc, w których najczęściej chcemy biegać. Nawierzchnia, po której biegamy determinuje wiele elementów, zarówno dobór treningu jak i samego obuwia. Nawet w dużej aglomeracji miejskiej z powodzeniem znajdziemy typowo terenowe, czy nawet leśne tereny, w których można pobiegać. Nie rzadko też biegacze mają do swojej dyspozycji profesjonalne bieżnie. Inaczej natomiast biega się po chodniku czy miejskim parku. Jeśli naszym celem jest przede wszystkim zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawa sylwetki, to bardzo dobrym wyborem będzie właśnie bieżnia, gdzie łatwo można dobrać i zmierzyć pokonany dystans. Nowoczesne bieżnie nie są tak twarde jak asfalt czy chodnik, więc stawy będą obciążone w zdecydowanie mniejszym stopniu. Jeśli jednak celem jest przygotowanie się do startu w tak zwanym biegu ulicznym to rozsądniejszym podejściem będzie trening w jak właśnie na typowo miejskiej nawierzchni.

Podobne wpisy:

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>