Trening Online

Serwis informacyjny o sportach wytrzymałościowych

Obuwie do treningu na siłowni

Obuwie do treningu na siłowni

28 czerwca 2015 Aleksandra 0 Comments

Trening na siłowni nie jest w żadnym razie domeną tylko i wyłącznie kulturystów. Aczkolwiek właśnie z kulturystyką siłownia jest przede wszystkim kojarzona. Bardzo często jednak trening siłowy jest konieczny do uzupełnienia treningu w wielu rożnych dyscyplinach sportu.

Mowa chociażby o bieganiu, piłce nożnej czy kolarstwie, gdzie trudno o dobre wyniki przy zaniedbaniu treningu siłowego. Przy treningu siłowym ważny jest odpowiedni strój, który musi być prawidłowo dopasowany. Nie wolno przy tym zapominać o odpowiednio dobranych butach. Użycie nieodpowiedniego obuwia, to jedna z częstszych przyczyn kontuzji.

Dobrze dobrane buty muszą zapewniać odpowiednią stabilizację stopy, ale nie mogą jej nadmiernie uciskać. Pomimo tego, że trening siłowy jest raczej treningiem statycznym, konieczne jest zabezpieczenie stawu skokowego, zwłaszcza, że często trening odbywa się ze stosunkowo sporym ciężarem. Buty muszą być także wykonane z dobrej jakości materiałów, o dużej wytrzymałości. Wybrać więc należy dobre jakościowo buty, np. przeznaczone do biegania buty Adidas, Reebok Classic czy specjalistyczne obuwie innej renomowanej marki. Zapewnienie oddychania stopie jest tutaj na nieco dalszym planie, na pewno nie należy przykładać do tego elementu tak dużej wagi jak przy wybieraniu butów do biegania czy do gry w piłkę nożną. Istotna jest natomiast podeszwa, zapewniająca dobrą przyczepność do podłoża, oraz być może także amortyzację, aczkolwiek nie jest to wymagane. But musi dobrze radzić sobie na typowej dla siłowni nawierzchni. Przeważnie będzie to wykładzina, ale możemy spotkać się z innego rodzaju nawierzchnią, na przykład parkietem czy nawet płytkami, gdzie minimalizowanie ryzyka poślizgu zapewnione przez buty o dobrej przyczepności jest bardzo ważne.

Jak zatem doskonale widać, także przy treningu siłowym powinniśmy postawić na dedykowane obuwie. Raczej złym wyborem będzie użycie na przykład tych samych butów, w których biegamy. Po pierwsze dlatego, że mogą być one pozbawione wymienionych powyżej cech, a po drugie z tego powodu, że użytkowanie ich w ten sposób może przyczynić się do ich zdecydowanie szybszego zużycia.

Podobne wpisy:

Previous Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>