Trening Online

Serwis informacyjny o sportach wytrzymałościowych

Strój na fitness

Strój na fitness

24 czerwca 2015 Aleksandra 0 Comments

Ogromną zaletą zajęć fitness jest to, że trenować można w zbliżonych warunkach, praktycznie przez cały rok. Ma to także wpływ na strój. W przeciwieństwie do biegania, tutaj możemy zdecydować się w zasadzie na jeden strój sportowy, który jednakże z tym używanym do biegania może mieć całkiem sporo wspólnego.

Odpowiednio dobrana odzież fitness to w pierwszej kolejności top. Koszulka powinna być wykonana z materiałów termicznych, ułatwiających skórze oddychanie i odprowadzanie wilgoci. Możemy dopasować ją do sylwetki, ale w przypadku pań z kilkoma dodatkowymi kilogramami, można zdecydować się także na nieco luźniejszą koszulkę. Wybranie profesjonalnej koszulki sportowej, to także znacznie mniejsze ryzyko powstania otarć. Oczywiście ogromnie ważnym elementem jest odpowiedni stanik sportowy. Powinien zapewniać jak najlepszą stabilizację. Dodatkową zaletą będą szerokie ramiączka oraz brak zewnętrznych zapięć i innego rodzaju twardych elementów. Alternatywą może być specjalna koszulka sportowa z wszytym stanikiem sportowym. Cała odzież fitness powinna być uzupełniona o spodnie sportowe. W tym przypadku najlepszym wyborem będą dobrze skrojone legginsy. Na początek można jednak postawić na nieco szersze spodnie dresowe, które także mogą zamaskować dodatkowe kilogramy czy masywne uda. Kiedy trening stanie się jednak bardziej intensywny, warto pomyśleć o odpowiednich legginsach.

Mimo że zajęcia fitness odbywają się na ogół w zamkniętych pomieszczeniach, także tutaj istotne są odpowiednio dobrane buty treningowe. Jak w każdym sporcie po pierwsze ważna jest wygoda. W dalszej kolejności zwracamy już uwagę na elementy charakterystyczne dla danego sportu. W przypadku fitness podeszwa buta powinna zapewniać przyczepność do podłoża. Na ogół w salach ćwiczyć będziemy na specjalnej wykładzinie, jednak taki but zapewni większą pewność, nawet podczas treningu na śliskiej nawierzchni. Tak samo ważne jest, aby buty treningowe zapewniały prawidłową stabilizację stopy. Koniecznie powinny być to buty sznurowane. Dobra stabilizacja przede wszystkim przyda się przy wykonywaniu niektórych ćwiczeń, w szczególności tych z ciężarkami. Ze względu na twarde podłoże przydatna może być także amortyzacja, podobna do tej, która stosowana jest w butach do biegania.

Podobne wpisy:

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>