Trening Online

Serwis informacyjny o sportach wytrzymałościowych

quarterback-67701_1280

Trening crossfit

20 czerwca 2015 Aleksandra 0 Comments

Częstym problemem tak zwanych sportowców amatorów jest brak osiągnięcia zamierzonego efektu lub zatrzymanie postępów po osiągnięciu pewnego poziomu, a nawet problemy z systematycznym treningiem. Mowa tutaj o najpopularniejszych dyscyplinach sportu, czy po prostu trenowaniu na siłowni we własnym zakresie. Dzieje się tak z kilu powodów.

Po pierwsze jest to często kwestia źle dobranego planu treningowego czy popularnych dla danego rodzaju aktywności fizycznej błędów popełnianych przez początkujących sportowców. Wiele z tych problemów da się wyeliminować poprzez poszukiwanie informacji na temat uprawianej przez siebie dyscypliny, jednak z pewnością nie zastąpimy w ten sposób porad profesjonalnego trenera.

O ile nie każdy może sobie pozwolić na trenera osobiste, to już dla wielu sportowców amatorów z całą pewnością dostępne będą tak zwane zajęcia crossfit, prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Pierwsze skojarzenie z zajęciami fitness może być w pewnym sensie słuszne. W przypadku crossfitu jednak nie ma mowy o dedykowaniu tych zajęć przede wszystkim dla kobiet, jest to raczej trening dla każdego, kto jest zainteresowany zwiększeniem wydolności swojego organizmu, poprawą siły, kondycji oraz oczywiście wyglądu. Przy takim treningu równy nacisk kładzie się na kondycję, ale także na trening siłowy oraz gimnastyczny.

Treningi prowadzone są przez profesjonalistów, a każdy tego typu trening jest zwykle mocno zróżnicowany, więc unikamy monotonii. Mówić możemy więc o bardzo ogólnym treningu, który może być także potraktowany jako uzupełnienie, na przykład treningu biegacza. Konieczne jest też odpowiedni strój, aby móc w pełni korzystać z korzyści, które niesie za sobą taki trening. Jeśli chodzi o sam strój to powinien być on wykonany z oddychających, nowoczesnych materiałów. Wybrać należy raczej luźny strój. Jeśli chodzi o obuwie, to także tutaj producenci obuwia sportowego są w stanie zaoferować nam specjalne obuwie, dedykowane właśnie do takiego rodzaju, ogólnego treningu. Osobom zainteresowanym tego typu treningiem polecić uniwersalne, sportowe buty Adidas Originals lub Reebok Crossfit które sprawdzą się także jako obuwie na co dzień.

Podobne wpisy:

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>