Trening Online

Serwis informacyjny o sportach wytrzymałościowych

Uniwersalne obuwie sportowe

Uniwersalne obuwie sportowe

10 czerwca 2015 Aleksandra 0 Comments

W profesjonalnych sklepach z obuwiem sportowym znajdziemy nie tylko modele butów dedykowane do uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej, ale także tak zwane buty uniwersalne, które mogą być stosowane nie tylko do uprawiania sportu.

Każda dyscyplina sportu ma nieco inne wymagania odnośnie stosowanego obuwia. Zwłaszcza gdy wkraczamy w etap systematycznych i coraz bardziej zaawansowanych treningów sportowych. Nie brakuje osób, które są zainteresowane przede wszystkim jedną dyscypliną sportu, więc cały strój jak i obuwie musi być w pełni dopasowane do wybranej dyscypliny sportowej. Duże koncerny takie jak Nike produkują więc specjalne obuwie dostosowane do biegania (np. Nike Flyknit), gry w piłkę czy treningu na hali. Nie można jednak zapominać o grupie osób, które chętnie korzystają z aktywnego wypoczynku, stawiając jednak na wiele różnorodnych dyscyplin sportowych. To właśnie dla takich osób powstał model Nike Roshe Run, który zadebiutował na rynku w 2012 roku. Jest to pełnoprawny but sportowy, ale dostosowany do uprawiania różnorodnych dyscyplin sportu, oczywiście do pewnego poziomu, który określić można mianem rekreacyjnego. W takim obuwiu można sporadycznie zagrać w piłkę, wybrać się na siłownię czy pobiegać, ale w sytuacji gdy planujemy systematyczny trening określonej dyscypliny sportowej, warto przerzucić się z obuwia uniwersalnego na ściśle dedykowane danej dyscyplinie.

Jak to zwykle bywa w przypadku uniwersalnego obuwia sportowego, nie można zapomnieć o kwestiach estetycznych. Nowe Nike Roshe Run prezentują się bardzo dobrze i mogą być z powodzeniem zastosowane do codziennego użytkowania, a nawet jako obuwie do pracy. Przede wszystkim chodzi tutaj o dużą wygodę, którą zapewnia nowoczesne uniwersalne obuwie sportowe, aczkolwiek dla wielu użytkowników liczyć będzie się także dobry wygląd nowego obuwia Nike. Dzięki zastosowaniu „oddychających” materiałów, nawet po kilku godzinach użytkowania butów Nike Roshe Run nie będziemy odczuwać zmęczenia.

Podobne wpisy:

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>