Trening Online

Serwis informacyjny o sportach wytrzymałościowych

Uniwersalny strój sportowy

Uniwersalny strój sportowy

10 czerwca 2015 Aleksandra 0 Comments

Zdecydowana większość profesjonalnych sportowców, a na pewnym poziomie zaawansowania także sportowców amatorów skoncentrowanych na określonej dyscyplinie sportu, zmuszona jest wprowadzić do swojego treningu wiele różnorodnych i zróżnicowanych elementów.

Profesjonalny kulturysta nie może zaniedbać treningu wydolnościowego, tak samo jak szczupły biegacz czy piłkarz muszą stosować w swoim cyklu treningowym także elementy treningu siłowego. Wskazane jest więc wyposażenie się w tak zwany uniwersalny strój sortowy. Wiele jego elementów może być jak najbardziej dokładnie tymi samymi, które używane są podczas uprawiania głównej dyscypliny sportu. Na przykład biegacz, może jak najbardziej wykorzystać swoją koszulkę biegową, także przy zajęciach zwiększających wydolność organizmu czy nawet przy treningu siłowym. Jednak już obcisłe spodnie biegowe mogą nie sprawdzić się przy bardziej uniwersalnych zajęciach sportowych.

Doskonałym rozwiązaniem są dresy sportowe wykonane z przewiewnych materiałów, jednak na ogół nie zapewniają one tak wydajnego poziomu odprowadzania wilgoci jak typowe spodnie biegowe. Niemniej jednak jest to strój zdecydowanie luźniejszy, który przyda się zarówno przy treningu wydolnościowym jak i siłowym. Ważne jest aby spodnie dresowe Nike posiadały możliwość regulacji. Zwykle takie spodnie wyposażone są w specjalną gumkę, która daje pewną możliwość ich regulowania. Przyda się to zarówno wtedy gdy w ramach postępu treningu obwód pasa zmniejszy się o kilka centymetrów, jak też i w razie konieczności dostosowania spodni dresowych do różnych dyscyplin spotu.

Uwagę należy zwrócić na jak najmniejszą wagę spodni dresowych, co jest zarówno efektem zastosowanych materiałów jak i rezygnacją ze zbędnych elementów takich jak na przykład kieszenie. Jeśli trening odbywać będzie się przede wszystkim w zamkniętym pomieszczeniu, jak trening na siłowni czy zajęcia fitness, być może lepszym wyborem będą krótkie spodenki sportowe.

Podobne wpisy:

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>